Podłogi winylowe składają się z cienkich paneli, które skutecznie pochłaniają dźwięki wydawane podczas chodzenia po nich. Opinie Klientów z miejscowości Ząbki potwierdzają teorię, że panele winylowe idealnie nadadzą się do kuchni lub łazienki, ze względu na wodoodporność.
O tym należy pamiętać przy montażu
Jeśli zależy Ci na szybkim i wygodnym montażu to podłogi winylowe są doskonałym wyborem. Przed przystąpieniem do montażu grunt, na którym będą kładzione panele zostaje odpowiednio przygotowany. Każdy rodzaj montażu potrzebuje idealnie równej i czystej nawierzchni.
Wyróżniamy montaż z użyciem kleju, który wygląda jak montaż zwykłych paneli, oraz bez kleju. Drugi sposób znany pod fachową nazwą montażu pływającego działa na zasadzie przyczepności. Każdy panel posiada po bokach niewielkie zatrzaski, które skutecznie stabilizują całość.
Panele winylowe i ich struktura
Cały sukces paneli winylowych zależy od jakości materiałów oraz poprawnego montażu. Najczęściej panele mają grubość od 3 do 7 mm, co czyni je bardzo cienkimi w porównaniu do klasycznych. Jednak nie wpływa to negatywnie na ich pracę, a wręcz przeciwnie. Są banalnie łatwe w montażu, można je swobodnie wykonać razem z ogrzewaniem podłogowym, a ponadto wyglądają znakomicie. Wierzchnia warstwa imituje dowolną fakturę, czy to drewna, czy też kamienia.
Specyficzne zalety paneli winylowych
Każdy domownik z pewnością znajdzie coś dla siebie spośród wielu zalet paneli winylowych. Najbardziej królującą cechą jest ich funkcjonalność w pomieszczeniach typu kuchnia czy łazienka. Dzieje się tak za sprawą warstwy wodoodpornej, która zapobiegnie uszkodzeniom paneli, a przy tym bardzo łatwo daje się wyczyścić.
To, czym jeszcze charakteryzują się panele jest ich struktura. Dzięki warstwie winylowej chodzenie po nich jest przyjemne i nie zostawia wrażenia ciepła, a co więcej podłoga nie wydaje żadnych dźwięków.
Podłogówka i panele winylowe?
Niewielka grubość paneli winylowych pozwala je swobodnie dopasować do ogrzewania podłogowego. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie z tego względu, że panele winylowe z łatwością będą się nagrzewać. Podobnie działa to także w drugą stronę – dosyć łatwo oddają ciepło.
Warto jednak zaznaczyć, że panele tego typu bez żadnego ogrzewania są bardzo neutralne w dotyku, nie tworzą zimnej powierzchni jak kafelki lub inne panele.